google_webmastertools

Google Gibi Getir Sorunu Ve Çözümü

Merhaba!

Yakin zamanda bu sorunla karşılaştım ve çözüm bulmaya çalıştım google’de arama yaparken www.sosyalmedyauzmanin.com admın arkadaş çözümü çok güzel şekilde anlatmış her ne kadar sitemizi www.siteadi.com şeklinde eklememiz gerektiğini söylesede ben sorunumu siteismi.com şeklinde çözdüm! Admin arkadaşımızın dediği şekilde olmazsa dediğim şekilde yapmayı deneyin.

Şimdi Admın arkadaşıma bırakıyorum sizi :

Google web yöneticisi araçlarını güncellemesinden sonra farklı bir algoritma uygulamaktadır. Eskiden Google gibi getir dediğimizde site gelirken şuanda google gibi getir yönlendirildi hatası vermekte.

Daha öncesinde bu yönde hata almaz iken bu güncellemeden sonra sistem bu yönlü hata vermektedir. Şuanda alınan hata ekranı aşağıdaki gibidir.

google gibi getir

Alınan bu hatanın çözümü ise web yönetici araçlarına siteyi tekrar ve doğru bir şekilde eklemek.

Google gibi getir hatası

Sitenin başındaki www harflerinin de bu sistemde önemi mevcut. Sitenizi google üzerinde arama yaptırdığınızda google sitenizi başında www yok şekli ile görüyorsa sizlerde bu şekilde yeniden eklemeniz gerekli.

Şuanda sitemde google gibi getir yönlendirildi hatası alınmakta’ydı. Sitemi web yöneticilerinden kaldırıp tekrar tanımladım. Tabi ki tanımlama sağlarken google sitemi hangi şekli ile indexledi ise o yönlü bir ekleme sağladım. Google sitemi başında www olmadan gördü ise bende web yönetici aralarına o şekli ile ekleme sağlıyorum. Bu işlemleri sağladıktan sonra sitemin sorunu düzenliyor ve google gibi getir yönlendirildi sorununu çözmüş oluyoruz.

Google gibi getir yönlendirildi hatası

Kaynak:


http://www.sosyalmedyauzmanin.com/google-gibi-getir-sorunu/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir