google.play_.store_.svtv_.cover_

Google Play’de Her Hafta Bir Uygulama Ücretsiz Oluyor!

Android’in uygulama ve oyun marketi Google Play Store’da her hafta bir uygulama veya oyun ücretsiz oluyor! İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarının büyük bir payını elinde tutan Google, Android işletim sistemi desteklerini artırmaya devam ediyor. Kullanıcısıyla iyi geçinen ve her öneri/şikayeti değerlendirmeye alan Google, bu kez de uygulama ve oyunların pahalılığından şikayet eden kullanıcıların yüzünü güldürdü.

Uygulama marketinde ücretli uygulamaların indirilebilmesine imkan tanıyan Amazon’a karşı savaş başlatan Google, her hafta Android’li cihazlar için Google Play Store’da bir uygulamayı ücretsiz olarak dağıtacak. Promosyonlu uygulamaların duyurulduğu banner’ı anasayfasının en üstüne koymak yerine altlarda yer veren Google, belli ki pahalı uygulamaları açıyor ve zarar etmek istemiyor.

Bu hafta Deniel Tiger Grr-ific Feelings adında bir çocuk uygulamasını ücretsiz olarak dağıtan Google, farklı bir strateji uygulayacak. Yani, ücretsiz olan bir uygulama güncelleme gelmedikçe ücretli olmayacak. Amazon’un karşısında sağlam durmak istediğini açıkça belli ediyor diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir