Reklam 1 Alanı
fff
 
googlede ara Yazar : davut_c20 - Hits : 5645 - Kategori : Güncel, Webmaster Seo - Tarih : 03 Eylül 2015 -
 

Google Webmaster Tools”un Yeni Adı “Search Console”

google-search-console-webmasto

Google aramaları üzerinden çeşitli metriklerin analiz edilebildiği Webmaster Tools aracı, bundan böyle “Search Console” ismiyle işleyişini sürdürecek.

SEO uzmanları, pazarlamacılar, yazılımcılar ve benzer sektörlerde yer alan diğer kişilerin yakından tanıdığı ve sıkça kullandığı Google Webmaster Tools -Türkçe ismiyle Web Yöneticisi Araçları- bundan böyle Search Console (Arama Konsolu) ismiyle işleyişini sürdürecek.
Popüler web aracı için isim değişikliği kararı alan Google, resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada değişikliğin gerekçesi olarak şunları belirtti:

 

Standart hale gelmiş Web Yöneticisi (Webmaster) ismi, sadece belli bir kesimi yansıtıyor. Ancak bu aracı sadece webmasterlar değil; amatörler, küçük işletme sahipleri, SEO uzmanları, pazarlamacılar, programcılar, tasarımcılar ve uygulama geliştiricileri de kullanıyor. Dolayısıyla Web Yöneticisi Aracı ürünümüzün herkese hitap ettiğini vurgulamak amacıyla, ürünün ismini Search Console (Arama Konsolu) olarak değiştirdik.

Google-Search-Console

g.co/SearchConsole adresinden de ulaşılabilecek olan yeni Search Console aracında herhangi bir fonksiyon değişikliği ise söz konusu değil. Yani yapılan güncelleme şimdilik sadece isim değişikliği olarak karşımıza çıkıyor.

 

YORUM YAP
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış


    Son Yorumlar
 • Lucinda:

  “Mom you don’t have a microwave, how am I supposed to make some so81...

 • Susannah:

  We alll know the 360 version will look better.I really think MS pays off to ...

 • Kaycee:

  People nolrmaly pay me for this and you are giving it away!...

 • Shirley:

  Anne Grethe Gussiås Johansen skrev: ...

 • hdfilmsitesi:

  10 numara 5 yıldız detaylı yazı siteme cok faydası oldu...

 •