Samsung Galaxy S6 Özellikleri

Samsung bildiğiniz üzere 2 gün önce MWC 2015 fuarında yeni amiral gemisi Galaxy S6’yıtanıttı. Cihaz ile ilgili detaylı bilgiler verilirken yanında bir de beklediğimiz üzere Galaxy S6 Edge modelini tanıttı.

Cihazda öncelikle Samsung’un bilindik plastik kasasından vazgeçilip metal kasaya yöneldiğini belirtelim. Tasarım anlamında oldukça başarılı bir cihaz ortaya konan dev şirket beklentileri karşılayacak gibi görünüyor.

s6

Cihazda teknik anlamda ilk dikkat çeken şey ise 14 nm teknolojisi ile üretilmiş işlemcisi ve yeni nesil DDR4 RAM’ler. Şirketin belirttiklerine göre bu teknolojiler oldukça yüksek performans artışları sağlıyor. Ayıca cihaz Galaxy Note 4‘e göre 30% daha fazla performans gösterirken 35%daha az enerji tüketimi sunuyor.

Cihazın kamerası ile ilgili ilginç bilgiler mevcut. Özellikle sunum sırasında iPhone 6 Plus ile aynı ortamda yapılan çekimler karşılaştırıldığında Samsung Galaxy S6’nın her iki kamerasının daiPhone 6‘dan kat be kat daha üstün olduğu görülüyor.

s6e

Cihazın diğer teknik detayları ise şu şekilde sıralanıyor;

Cihazda 5.1 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu ekranda 2K çözünürlük ile 577ppi piksel yoğunluğu sağlayan şirket kendi Exynos yonga setini kullanıyor. Cihazda bunun yanında 2550 mAh pil kullanılıyor. Android sürümü ise tahmin edeceğiniz üzere 5.0 Lollipop. Ancak şirket kendi Touchwiz arayüzünün son sürümünü kullanıyor. Cihazın ana kamerası ise 16 MP çözünürlükteyken ön kamerası 5 MP çözünürlükte seçilmiş.

Cihazın çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili ise kesin bilgiler henüz mevcut değil.

s6edge


http://teknolopi.com/samsung-galaxy-s6-ve-dahasi/

YORUMLAR

  1. Cİhaz gerçekten çok tarz duruyor beyazı sanki daha parlak gibi geldi bana diğer modellere göre sizcede öyle mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir