Reklam 1 Alanı
fff
 
googlede ara Yazar : davut_c20 - Hits : 5976 - Kategori : Windows - Tarih : 15 Haziran 2014 -
 

20140615040441_balksz1kopya

Windows 8.1’e Aero Görünümü Yapmak

Windows 7‘den sonra Microsoft tarafından kullanıcıların kullanımına açılan Windows 8 işletim sistemi bir önceki işletim sistemine göre oldukça farklılıklar içermekte. Hem yazılımsal olarak hemde görünüm olarak büyük değişikliklere uğrayan Windows 8 işletim sistemi kullanıcılar tarafından hem sevildi hemde eleştiri yağmuruna tutuldu.

Görünüm açısından alışılmışın dışında olması kullanıcıların ilk zamanlarda adapte olmasını zorlaştırıyor. Örneğin Windows 7 ile hayatımıza giren Aero arayüzü oldukçsa sevilmiş. Pencere kenarlıklarının saydamlaşması ve arkaplandaki işlemleride gösteren Aero özelliği malesef Windows 8 işletim sisteminde kullanımdan kaldırıldı.

Bu değişiklikten rahatsız olan kullanıcılar bilgisayarlarına yüklemiş oldukları Windows 8 işletim sistemine de aero özelliği yükleyebilirler. Bu yazımızda ufak bir eklenti sayesinde Windows 8 işletim sisteminize Aero özelliğini nasıl aktif edebileceğinizi açıklıyoruz.

Fakat bu işlemi yapmadan önce sisteminizi yedeklemeyi unutmayın. Zira yapacağımız bu işlemler sistem dosyalarını değiştireceğinden dolayı siz mutlaka bir yedek alınız. Ve sadece Windows 8.1 işletim sahibi olan kullanıcılar bu değişiklikleri yapabilir. Windows 8 işletim sistemine uygun değildir.

Buraya Tıklayarak Tema dosyanızı indirin ve C:/Windows/Resources/Themes dizinine kopyalayın. Kopyalama işlemini bitirdikten sonra Masaüstüne boş bir yere tıklayın ve kişiselleştir kısmından karşınıza çıkacak olan temayı seçin. İşlem gerçekleştirildikten sonra Windows 8 işletim sisteminizi Aero temasıyla kullanabilirsiniz.

Kaynak:

http://www.veteknoloji.com/haber/windows-8-1-e-aero-gorunumu-kazandirma-74626.html

YORUM YAP
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış


    Son Yorumlar
 • Lucinda:

  “Mom you don’t have a microwave, how am I supposed to make some so81...

 • Susannah:

  We alll know the 360 version will look better.I really think MS pays off to ...

 • Kaycee:

  People nolrmaly pay me for this and you are giving it away!...

 • Shirley:

  Anne Grethe Gussiås Johansen skrev: ...

 • hdfilmsitesi:

  10 numara 5 yıldız detaylı yazı siteme cok faydası oldu...

 •