Reklam 1 Alanı
fff
 
googlede ara Yazar : davut_c20 - Hits : 46432 - Kategori : WordPress - Tarih : 12 Aralık 2015 -
 

Windows için WordPress yayınlandı

Uzun bir süre öncesinde Mac OS X için yayınlanan WordPress uygulaması nihayet Windows için de yayınlandı. Uygulama ile kullanıcılara genel olarak WordPress.com deneyimini sunulurken, bildirimler ve çevrimdışı yazma gibi özelliklerle de uygulama zenginleştirilmiş.

15-12/11/wordpress-windows-uygulama.png

Kullanıcılar WordPress Windows uygulaması sayesinde oldukça kolay bir şekilde bloglarını veya sitelerini yönetebilecekler. Kullanıcılar için oldukça önemli olan bu uygulama, hem çok daha kolay bir kullanım sunuyor hem de çok hızlı olmanızı sağlıyor.

Eğer sizde WordPress‘in masaüstü uygulamalarını hala indirmediyseniz desktop.wordpress.com adresinden Mac OS X için veya Windows için indirebilirsiniz. Linux kullanıcılarının ise görünen o ki biraz daha beklemeleri gerekiyor.

 • Kurulum:

Öncelikle desktop.wordpress.com adresinden masaüstü uygulamasını indirin bilgisayarınıza kurun ve sitenizin WordPress’ın kurulu olduğu admin panelinden eklentilerden JetPack eklentisini kurun ve etkinleştirin daha sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi WordPress.com’a bağlan adresini tıklayın.

wp-jetpack1

Açılan adreste sizden WordPress.com sitesine üye olmanızı isteyecektir. Hesabınız varsa giriş yapıp devam ediyorsunuz.  Üye değilseniz üye olmanız gerek aksi halde uygulamayı kullanamazsınız. Hesap mı istiyorsunuz? adresine tıklayarak üyelik bilgilerinizi girdikten ve e-mailinizi onayladıktan sonra giriş yapınız.

Giriş yağtıktan sonra sitenize geri yönlendirileceksiniz. Resımde olduğu gibi bir ekran gelecek ve işaretlediğim yere tıklayın.

wp-jetpack3

 

WordPress.com git tıklayın. Artık herşey hazır resimde gördüğünüz gibi Benim Sitem’e tıklayarak sitemizi dilediğimiz gibi yönetebiliriz.

 • Masaüstünden site yönetimi:

Yukarıdaki işlemleri doğru yaptıysanız Masaüstünden site yönetimi bağlantısı çok kolay, daha önce WordPress sitesinde oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapmanız yeterli olacaktır.

wp-jetpack4

Masaüstü uygulaması:

wp-jetpack5

 


 

YORUM YAP
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış


    Son Yorumlar
 • hdfilmsitesi:

  10 numara 5 yıldız detaylı yazı siteme cok faydası oldu...

 • baha:

  yarış tutkunları için en güzel bir film diyebilirim...

 • baha:

  paylaşım için teşekkürler....

 • baha:

  bu paylaşım gerçekten benim için yararlı oldu. Çalışmanız için teşekk...

 • fullfilmizle:

  yazınız hoşuma gitti.İşimi yarıyacak kısımlarda yardımcu olacaktır.Te...

 •